Podczas uroczystej XII Gali Nagród PZWLP, która odbyła się 21 listopada w Hotelu Sofitel Victoria
w Warszawie, poznaliśmy laureatów tegorocznych nagród przyznawanych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Nagrody PZWLP są wręczane od 12 lat i obecnie stanowią jedno
z najbardziej prestiżowych i najlepiej rozpoznawalnych wyróżnień w polskiej branży flotowej. Starter24 od wielu lat jest partnerem i sponsorem generalnym tego wydarzenia.

Nagrody PZWLP to obecnie jedne z najbardziej prestiżowych i najlepiej rozpoznawalnych wyróżnień na rynku flotowym w Polsce. Po wprowadzeniu w 2017 roku nowej nagrody – dla dealera samochodów – są aktualnie przyznawane w łącznie pięciu kategoriach: Bezpieczna Flota, Eko Flota, dla najlepszego serwisu napraw mechanicznych, najlepszego serwisu napraw blacharsko – lakierniczych oraz dla dealera samochodów najbardziej przyjaznego branży flotowej.  

W tym roku Gala Nagród PZWLP odbyła się w szczególnym na mapie Warszawy Hotelu Sofitel Victoria, czyli obiekcie o bardzo bogatej historii, doskonale kojarzonym nie tylko przez warszawiaków, ale również całe społeczeństwo, będącym miejscem organizacji wielu ważnych wydarzeń biznesowych, czy gospodarczych, a także scenerią dla wielu popularnych polskich produkcji filmowych.

Imprezę poprowadził dziennikarz i prezenter telewizyjny Damian Urbańczyk, a Patronem Honorowym wydarzenia został Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej. W XII Gali Nagród PZWLP wzięli udział nie tylko najważniejsi przedstawiciele 20 firm wynajmu długoterminowego, Rent a Car oraz leasingowych, skupionych aktualnie w PZWLP, ale również goście reprezentujący producentów
i importerów samochodów, przedstawiciele koncernów paliwowych, czy firm ubezpieczeniowych. Ponadto, wśród gości Gali znaleźli się także reprezentanci organizacji branżowych rynku motoryzacyjnego, bankowego, leasingowego, związanych z bezpieczeństwem drogowym, czy przedstawiciele instytucji publicznych.

Na zaproszenie naszej firmy, gościem specjalnym Gali był Jorge F. Delgado, Dyrektor Generalny RACE (hiszpańskiego automobilklubu) – jednego z założycieli ARC Europe Group, który wystąpił z prelekcją na temat przyszłości mobilności.

Jak wygląda lista laureatów Nagród PZWLP w 2019 roku?

Nagrodę PZWLP „Mobilizator” w kategorii „Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych” otrzymała w tym roku firma Bawaria Motors Janki. W gronie najwyżej ocenionych przez jury konkursu serwisów w tej kategorii, poza laureatem, znalazły się jeszcze firmy Dom Volvo oraz Zimny Auto. Statuetkę „Protektor”, czyli Nagrodę PZWLP w kategorii „Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko – Lakierniczych”, otrzymała z kolei Grupa Bońkowscy. Wśród najwyżej ocenionych serwisów blacharsko – lakierniczych znalazły się poza tegorocznym zwycięzcą również firmy Auto Miras oraz Auto Drap.

Nagroda PZWLP „Kontraktor”, w kategorii „Dealer Samochodów Najbardziej Przyjazny Branży Flotowej”, trafiła w tym roku do firmy Euroservice Sp. j. Marek Janowski – Józef Czech, Autoryzowany Dealer Volvo, a oprócz niej w gronie najwyżej ocenionych dealerów znalazły się Grupa Bońkowscy i Grupa Krotoski.

Nagroda PZWLP Eko Flota w kategorii „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku”, która jest przyznawana w oparciu o nominacje i oceny aż 3 organizacji branżowych – poza PZWLP także Związku Polskiego Leasingu i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych – została w tym roku wręczona firmie Nestlé Polska S.A. Wśród najwyżej ocenionych firm w tej kategorii znalazły się poza laureatem firmy ING Bank Śląski i Grupa Eurocash. 

Wreszcie, piąta z Nagród PZWLP – Bezpieczna Flota, w kategorii „Firma Najbardziej Zaangażowana
w Edukację Kierowców”, przyznawana w drodze nominacji i ocen nie tylko PZWLP, ale również Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, została przyznana firmie Philip Morris International
w Polsce. W gronie najwyżej ocenionych przez jury konkursowe firm znalazły się ponadto
BNP Paribas Bank Polska oraz Bibus Menos.

Wróć do Bloga