20 maja 2019r. w Warszawie odbyła się Jubileuszowa Gala z okazji 25-lecia Związku Polskiego Leasingu. Coroczna Gala  jest najważniejszym wydarzeniem w branży leasingowej w Polsce. Od kilku lat jesteśmy jednym z partnerów strategicznych ZPL. 

Ostatnie 25 lat to jednoznaczny sukces branży leasingowej. Na początku lat 90. leasing był instrumentem, o którym Polacy niewiele wiedzieli. Dziś polska branża leasingowa finansuje 29,3% aktywów w polskiej gospodarce, zajmuje 5. pozycję na rynku europejskim, jest ważnym bodźcem rozwoju polskiej innowacyjności i kluczowym źródłem finansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw.

W trakcie Gali, w dyskusji panelowej na temat przyszłości branży leasingowej uczestniczył nasz Dyrektor Sprzedaży – Waldemar Kułagowski. Eksperci dyskutowali o przyszłości branży, nowych trendach (automatyzacja, robotyka, fintechy, cyfryzacja procesów, mobilne kanały dystrybucji), ryzykach i zagrożeniach oraz rozwoju branży w ciągu najbliższych 3-5 lat.

W części oficjalnej spotkania jubileuszowego został zaprezentowany raport PwC i ZPL - „25 lat leasingu w Polsce. Od finansowej innowacji do finansowania polskiej innowacyjności”.

Zobacz fragment raport z komentarzem Prezesa Marka Zefiriana.

Wróć do Bloga